Inge-Lise Schmidt Formand 4028 8381 Hil@smidt95.dk
Anders Balle Næstformand  5117 1904 aballe@jellingnet.dk
Kirsten Fredholm Kasserer 2048 7509 fredholm@privat.dk
Inge Lolk   2175 5489 sangfugl@live.dk
Pernille Mogensen   6089 4882 pernille.mogensen@godmail.dk
Susanne Overgaard   7571 2003 susanne-overgaard@hotmail.com
Holger Kirkegaard   2175 4122 holger.kirkegaard@gmail.com

 

 

Øvestedet

Medlemsskab

Ønsker man optagelse i koret, er der optagelsesprøve efter et antal øveaftener. 

Medlemsskab koster 700 kr. pr. sæson.

Vi øver hver tirsdag aften fra 19.00 til 21.30 på Treschowsgade 2, Vejle, i Østerbos lokaler. Derudover ca. 2 gange årligt en hel kordag (i en weekend).